A my znowu w drodze!

Naszą przygodę rozpoczęliśmy w urokliwym Kazimierzu Dolnym, który przyciąga jak magnes nie tylko turystów. Odwiedziliśmy kazimierski Rynek, kościół Farny, spacerowaliśmy nabrzeżem Wisły. Największy entuzjazm wzbudziły towarzyszące nam podczas rejsu mewy, domagające się karmienia i naszej uwagi. Z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy zbiory Muzeum Przyrodniczego, gdzie największe emocje wzbudziły rodziny mrówek i pszczół pokazane w ich naturalnym środowisku. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się ekspozycje stałe, a szczególnie ta zatytułowana "W krainie wąwozów", bogata
w efekty świetlne i dźwiękowe. W trakcie naszych kazimierskich wędrówek po raz pierwszy mieliśmy okazję odwiedzić niezwykłe miejsce, w którym chyba każdy z nas poczuł się odkrywcą. Był to Park Rozrywki z jego ekspozycją pt.: "Z fizyką za pan brat". W niezwykle ciekawy i przystępny sposób pokazano nam trudne zagadnienia fizyczne i po raz kolejny okazało się, że bawiąc też można się uczyć.


Inne magiczne miejsce mające już tradycję w naszym podróżowaniu, to "Magiczne Ogrody" w Trzciankach. Tę furtkę do zupełnie innego świata- świata baśni, niezwykłych stworzeń i najmilszych wspomnień z dzieciństwa przekraczali nie tylko nasi najmłodsi "półkoloniści". Wbrew pozorom, starsi bawili się równie dobrze i z radością ulegli magii tego miejsca.
Wielką atrakcją dla naszej młodzieży była wizyta na ?Ranczu w Brzozach? w Kochanowie. Właściciele zaprosili nas do siebie już po raz drugi. Zapewnili nam wspaniałe zajęcia hipoterapii, pokazy różnych technik jazdy konnej oraz sposobów pielęgnacji koni. Był nawet konkurs na najpiękniej zaplecioną końską grzywę i inne o ?końskiej? tematyce. Jury miało naprawdę trudne zadanie. Po zajęciach na wszystkich czekało ognisko i pieczenie kiełbasek. Ogromną radość sprawiła podopiecznym Stowarzyszenia dwukrotna wizyta w Ośrodku Wypoczynkowym Grupy Azoty Puławy na Wólce Profeckiej, gdzie korzystali
z kompleksu basenów. Przeżycia były naprawdę silne, pogoda sprzyjała zarówno amatorom kąpieli wodnych, jak i słonecznych.


Dwa dni spędziliśmy w Puławach i nie były to wcale mniej atrakcyjne dni od tych wyjazdowych. Z dużą przyjemnością obejrzeliśmy projekcję filmu pt.: BFG? i poznaliśmy nowego bohatera. Odwiedziliśmy też Zespół Parkowo-Pałacowy, podziwialiśmy dumnie spacerujące pawie. Kolejny dzień to podchody, które miały i walory edukacyjne i rozbudziły zdrową rywalizację. Nie było wygranych i przegranych. Na wszystkich w miejscu zbiórki czekały pyszne lody i wygodne ławeczki, gdzie można było odpocząć po trudach pogoni.


Prawie każdy dzień naszych półkolonii kończyliśmy w pracowniach komputerowych, gdzie oglądaliśmy wykonane w ciągu dnia zdjęcia. Uczniowie sami zajmowali się ich obróbką, dokonywali selekcji. Jak widać, technologia informacyjno-komunikacyjna nie ma przed naszymi uczniami tajemnic.


Jak zwykle, podczas tych dwóch tygodni, panowała naprawdę niezwykła atmosfera. Sprawił to zarówno niezwykle różnorodny program półkolonii, jak i możliwość pobycia ze sobą wszystkich uczestników ?na luzie?, bez prac domowych i szkolnego obowiązku. Co roku młodzież zdumiewa swoich wychowawców odpowiedzialnością, opiekuńczością i okazywaną serdecznością. To było niezwykłe przeżycie. Spróbujemy je powtórzyć za rok.

Nie doszłoby do realizacji naszych ambitnych planów, gdyby nie nasi Sponsorzy i Przyjaciele: pan Jerzy Wiśniewski- Prezes spółki REMZAP, pan Jarosław Rejmak- Prezes PPH REYPOL - REJMAK, pan Dariusz Bieniek - właściciel firmy USŁUGI TRANSPORTOWE, państwo  Hanna Bieniek, Bogdan Przygodzki, Leszek Bieniek oraz Hanna Przygodzka - właściciele firmy B.P. TRANSPORT PRZYGODZKA I WSPÓLNICY, państwo Teresa Samorek,  Krzysztof Bieniek, Wojciech Ciotucha, Iwona Bieniek oraz Małgorzata Ciotucha - właściciele firmy DROB-WIT, pan Henryk Mizak - Prezes MZK Puławy, pan Krzysztof Kłos- Kierownik Ośrodka Wypoczynkowego Grupy Azoty Puławy na Wólce Profeckiej. To Oni są współautorami naszego sukcesu. DZIĘKUJEMY!!!

Barbara Adamowska, Ewa Bartosik, Kamila Liszewska- Polak, Izabela Sońta, Magdalena Sosik

Copyright © 2018 by www.dajmyimszanse.ehost.pl Designed by