A my znowu w drodze!

Przełom czerwca i lipca to dla podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Dajmy im szansę" tradycyjnie czas półkolonii. To przedsięwzięcie dla 30-osobowej grupy udało nam się przeprowadzić z sukcesem już po raz ósmy, oczywiście dzięki wsparciu instytucji, firm i zaangażowaniu prywatnych osób.
Codziennie w trakcie półkolonii wypoczywaliśmy aktywnie. Obok tradycyjnych miejsc naszych wędrówek, gdzie wracamy z sentymentem każdego roku, i tym razem nie zabrakło tych nowych, które trzeba było odkryć.

Czytaj więcej...

TRZYDNIOWA WYCIECZKA DO BIAŁOWIEŻY

TRZYDNIOWA WYCIECZKA DO BIAŁOWIEŻY DLA 42 UCZNIÓW
 SZKOŁY PODSTAWOWEJ, GIMNAZJUM I SZKOŁY ZAWODOWEJ.

Po co pojechaliśmy do Białowieży?

- poznaliśmy walory przyrodnicze Białowieskiego Parku Narodowego,
- zwiedziliśmy Muzeum Przyrodniczo ? Leśne,
- poznaliśmy białowieską faunę w Rezerwacie pokazowym Żubrów oraz unikalnej flory na wyznaczonych ścieżkach i szlakach dydaktycznych,
- wiemy z praktyki, ze turystyka i krajoznawstwo są super!,
- aktywnie odpoczęliśmy i wiele się nauczyliśmy!
- jesteśmy wrażliwi na piękno przyrody i potrafimy dbać o ekologię,
- zobaczyliśmy wiele obiektów przyrody i zjawisk w naturalnym środowisku,
- poznaliśmy ciekawe obiektów historycznych Białowieży.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na debatę

Zapraszamy do udziału w debacie na facebook pod linkiem poniżej

https://www.facebook.com/events/116641558696280/

Zapraszamy też na stronę - http://www.bezmiar.org/

 

Projekt "Nasze życie w naszych rękach"

Udało się!
 Realizujemy fantastyczny projekt o charakterze edukacyjno- rekreacyjnym
?Nasze życie w naszych rękach?

Mamy ogromną przyjemność poinformować Was, kochani Internauci, że Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ?Dajmy im szansę? wygrało konkurs na projekt edukacyjny zorganizowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej finansowany Funduszu Inicjatyw Obywatelskich  FIO 2015. Projekt ?Nasze życie w naszych rękach? dotyczy priorytetu Aktywne społeczeństwo i jest realizowany w partnerstwie ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Puławach.  Beneficjentami projektu są uczniowie gimnazjum i szkoły zawodowej
 z tego Ośrodka.

Dzieje się!!!
Już widać entuzjazm na twarzach uczniów!
W pierwszym tygodniu maja dokonaliśmy rekrutacji uczestników projektu. W najbliższy czwartek, czyli 14 maja rozpoczynamy nasze działania Imprezą integracyjną, czyli piknikiem
z podchodami, w czasie której zapoznamy uczestników projektu z działaniami projektowymi. Podzielimy się na dwie grupy. Grupa I wyznacza trasę podchodów i opracowuje zadania dla grupy drugiej. Zadania będą związane tematycznie z treściami zajęć pozalekcyjnych, które zostały zaplanowane w projekcie. Podchody zakończą się miłą niespodzianką. Do współpracy zaprosiliśmy wolontariuszy z Liceum Ogólnokształcącego w Puławach.

DNI OTWARTE SOSW W PUŁAWACH

W dniu 28.04.2015 r., zapraszamy na  Dni Otwarte Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Puławach, w skład którego wchodzą:
- Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka (od urodzenia do rozpoczęcia nauki szkolnej)
- Oddziały przedszkolne
- Szkoła Podstawowa nr 12
- Gimnazjum nr 8
- Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 7
- Internat Dziewcząt

Czytaj więcej...

Bieg Zielonych Sznurowadeł już za nami

Bieg Zielonych Sznurowadeł już za nami. Jaka szkoda, ze nie można zatrzymać czasu i ogrzać się dłużej w ogniu wspaniałych sportowych serc.
Cudowna pogoda, wspaniali ludzie (uczestnicy i organizatorzy), niezwykłe doznania wspólnoty działania i  współzawodnictwa. Przyjemność dawania i dziecięca radość. Serdeczność i zapał Maryli Miłek, prezes Fundacji Bezmiar i oddanie wolontariuszy z tej fundacji ?bezcenne.

Czytaj więcej...

Weź udział w Biegu Zielonych Sznurowadeł!

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ?Dajmy im szansę? w Puławach obejmuje swoją opieką uczniów  upośledzonych umysłowo ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Puławach, ul. Jaworowa 3, dla których organizowany jest charytatywny Bieg Zielonych Sznurowadeł. Odbędzie się on w dniu 21.03.2015 r., w godz. 10.00-13.00 na terenie Puławskiej Mariny oraz terenach położonych nad Wisłą.

Czytaj więcej...

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia...

Kalendarz promujący działania Stowarzyszenia Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Dajmy im szansę"

W dniu 29.12.2014 r. w dzienniku "Dziennik Wschodnim" pojawi się fantastyczny dodatek, czyli... Kalendarz na rok 2015,
w którym...
zamieszczono zdjęcia wyjątkowych prac ceramicznych dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Puławach, wykonanych pod kierunkiem Pani Ireny Rucz. Jakość dziecięcych prac przyjemnie Was zaskoczy i otworzy oczy na możliwości niepełnosprawnych uczniów.

Kalendarz promuje działania Stowarzyszenia Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Dajmy im szansę", którego podopiecznymi są uczniowie z SOSW w Puławach.

Ukazuje się dzięki życzliwości wieloletniego Przyjaciela i Darczyńcy stowarzyszenia, czyli Zakładów Azotowych Puławy S.A."

Prosimy o zakupienie Dziennika Wschodniego wraz z kalendarzem. To wyjątkowy rarytas! Rozświetli radością każde wnętrze.

Kup koniecznie! Naprawdę warto!

Magia Świąt Bożego Narodzenia

16 grudnia Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ?Dajmy im szansę? zorganizowało Wigilię dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Puławach. Magię Świąt Bożego Narodzenia stworzyły dziewczynki z Internatu poprzez piękne udekorowanie sali...

Czytaj więcej...

"Magia Świątecznych Aniołów"

W czwartek, 18 grudnia, w Galerii Zielonej odbędzie się kiermasz świątecznych prac ceramicznych  wykonanych przez uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Puławach pod kierunkiem pani Ireny Rucz i Urszuli Kupczyk. Pieniądze zebrane w czasie kiermaszu zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek dla dzieci z SOSW w Puławach. Paczki wręczone zostaną podczas zabawy noworocznej organizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Dajmy im szansę".

Czytaj więcej...

Zostań Świętym Mikołajem!

Wywołajmy wspólnie uśmiech na twarzach dzieci niepełnosprawnych!
Przyłączcie się do naszej kolejnej akcji!

Zorganizujmy wspólnie wizytę Świętego Mikołaja z podarunkami dla każdego dziecka!
Zachęcamy do dokonywania drobnych wpłat na konto naszego stowarzyszenia z dopiskiem: ?Paczki dla dzieci?.
Bank PKO BP o. w Puławach
15 1020 3219 0000 9302 0051  4505

Wpłaty zbieramy do 15 stycznia
Za dar serca serdecznie dziękujemy.
Bal odbędzie się w styczniu 2015 r.


Członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ?Dajmy im szansę?

Czytaj więcej...

,,Słowa uczą, ale przykłady pociągają''

W dniu 15 lutego 2014 r. odbył się IV Puławski Bal Charytatywny, zorganizowany przez posła ziemi puławskiej, pana Włodzimierza Karpińskiego na rzecz działającego od 9 lat Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ?Dajmy im szansę?. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele lokalnego biznesu, świata kultury, bankowości
i polityki.

Czytaj więcej...

Z wizytą w Sejmie u Pani Marszałek

 W dniu 15 stycznia 2014 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie gimnazjum oraz szkoły zawodowej, którzy wyróżnili się osiągnięciami sportowymi, artystycznymi oraz bardzo dobrymi ocenami.

Czytaj więcej...

Copyright © 2018 by www.dajmyimszanse.ehost.pl Designed by